Шевченко і Франко дві літературні мови

Шевченко і Франко дві літературні мови

Сообщение Yaberezapriyom » 12 фев 2011, 20:13

Среди части галицкой общественности существует мнение, что параллельно должна существовать и «надднестрянская литературно-деловая форма «украинской» мовы». Как говорят многие во Львове «есть не наша украинская мова», но существует и «наша украинская мова».
http://slavica.abakumov.kiev.ua/katalog ... lelkovicej

Сучасне вирішення єдиної державної української мови приносить не завжди очікувані плоди. На слуху у філологів і латинізація, і галицізація традиційної української літературної мови яка побудована на київсько-полтавському діалекті. Такий само процес великоукраїнського нівелювання спостерігається і на західній Україні. З часом нащадки не зможуть читати в першоджерелі твори Франка і федьковича. Бережне ставлення до мови умова її природнього розвитку.
Yaberezapriyom
сетевой журналист
 
Сообщений: 302
Зарегистрирован: 30 окт 2010, 10:11

Шевченко і Франко дві долі України

Сообщение tyta » 21 мар 2011, 05:25

«Саме Шевченко кастрував нашу інтелігенцію. Хіба це не він виховав цього тупоголового раба-просвітянина, що ім’я йому легіон? Хіба це не Шевченко—цей, можливо, непоганий поет і на подив малокультурна й безвольна людина, — хіба це не він навчив нас писати вірші, сентиментальничати “по-катеринячи”, бунтувати “по-гайдамачому” — безглуздо та безцільно — й дивитись на світ і будівництво його крізь призму підсолодженого страшними фразами пасеїзму? Хіба це не він, цей кріпак, навчив нас лаяти пана, як-то кажуть, за очі й пити з ним горілку та холуйствувати перед ним, коли той фамільярно потріпає нас по плечу й скаже: “а ти, Матюшо, все-таки талант”. Саме цей іконописний “батько Тарас” і затримав культурний розвиток нашої нації і не дав їй своєчасно оформитись у державну одиницю. Дурачки думають, що коли б не було Шевченка, то не було б і України, а я от гадаю, що на чорта вона й здалася така, якою ми її бачимо аж досі... бо в сьогоднішньому вигляді з своїми ідіотськими українізаціями в соціальних процесах вона виконує тільки роль тормоза».

(Микола Хвыльовый, «Вальдшнепи»)

Це культурна критика.

А це дещо інше.

Так, академік НАН України Іван Дзюба у статті «Алергія на Шевченка (Про деякі "резонансні" курйози поетової річниці)» (газета «День» від 28 березня 2000 року) зауважив, що «ідолопоклонство долається культурою й думкою, а хамство собою все долає.

«Щоб нація втратила свою життєздатність, дуже важливо дискредитувати основні опорні конструкції її національного самоусвідомлення. І тут, звичайно, Шевченка ніяк не обійти. Воюючи з Шевченком, воюють з Україною, хоч і приховують це з різною мірою вправності» [10].
Аватар пользователя
tyta
Боец ХФ
 
Сообщений: 1744
Зарегистрирован: 19 авг 2010, 15:43

Re: Шевченко і Франко дві літературні мови

Сообщение tyta » 21 мар 2011, 07:09

http://www.ukrstor.com/ukrstor/karevin- ... umira.html

Німб на Шевченку почали малювати атеїсти, революціонери і націоналісти. Вся ця братія зкористувалась протестними віршами поэта.

Головний зміст його поєзії міфологія сили в безсиллі.
Міфологія волі нації і людини, ці ідеї шукали себе в віршах, в соціальних теоріях - Марксизм, Шопенгауєр, в соціальних класових реалізаціях .....
Одним словом - Не дамо світові померти своєю смертю

ніхто так не писав, по українському зі злістю, зі злістю реальною - тею реальністю в якій був він і багато українства в самому низі соціального розшарування,
Тому злість Шевченка не є правдивою для всієї України, бо була Україна Гоголя, Франка. Л. Українки...
Злість Гоголя споріднена до Шевченкової але інша.

До речі тому його вірші не для молодших класів, це зріла. доросла література. Через те і нема ні одного спокійного вірша для дітей.

А безпутство його життя це ще одне вікно його творчої майстерні - воно давало стимул розуміти поєзію "як всіх" принижених і забутих богом.
Але сам Шевченко не був вольовою людиною - він лише описував течію життя образами з минулого про яке він толком мало знав, ....

Так само Пушкін створив царевбивцю Бориса Годунова, хоча історики не впевнені в правдивості версії Карамзіна. Але Пушкін написав настільки геніально - що неісторичність сюжету не має значення, так само про Мазепу...
У Шевченка такої досконалості нема - бунт як ідеал вирішення всіх страждань - проти панів. проти церкви. проти імперії, проти царя. проти полякі, проти москалів...
Через те деякі місця його творів вгамовують лише саму спрошену вибагливість не даючи закінченого художнього відчуття.
- Шо ти хотів сказати поет? геніальні куплети, драматургія сюжету - але де головне? де в картині рембрантовська світотінь?
Здається що поет левову долю творчого здобутку зоставляв в собі, він малював картину віршами, а фарби текли слізьми з його очей.
Аватар пользователя
tyta
Боец ХФ
 
Сообщений: 1744
Зарегистрирован: 19 авг 2010, 15:43

Re: Шевченко і Франко дві літературні мови

Сообщение tyta » 21 мар 2011, 07:46

Итакъ, оценивая творчество Шевченко, постоянно нужно имЪть въ виду, что онъ былъ человЪкъ, въ сущности талантливый, но притомъ необразованный, а въ лучшемъ случаЪ полуобразованный. А извЪстно, что въ такихъ обстоятельствахъ человЪкъ становится злобнымъ, ничЪмъ неудовлетвореннымъ, крайнимъ эгоистомъ, обличителемъ существующихъ порядковъ, вообще единицей неуравновешенной, цЪль жизни которой — разрушеніе. Эта мысль и проводится въ произведеніяхъ Шевченко. Онъ, будучи лично обреченъ на тяжелое существованіе, видя своихъ родныхъ въ крепостной зависимости отъ привольно, выгодно и беззаботно живущихъ помЪщиковъ, всей силой своего таланта возстаетъ противъ такого, вЪками созданнаго порядка, онъ полонъ злобной ненависти ко всЪмъ, въ чьихъ рукахъ власть, кто, по его мнЪнію и воображенію, счастливъ. Онъ, какъ натура отрицательная и анархическая, желаетъ насильственно пересоздать міръ, тоскуетъ по тЪмъ временамъ, когда козацкая чернь пользовалась совершенной свободой. И эта его безграничная ненависть, выросшая исключительно на почвЪ соціальныхъ отношеній, была направлена противъ каждаго, въ комъ видЪлъ поэтъ виновника тяжелаго въ тогдашнее время положенія крЪпостныхъ крестьянъ.
http://www.ukrstor.com/ukrstor/nazional ... 2-sew.html
Аватар пользователя
tyta
Боец ХФ
 
Сообщений: 1744
Зарегистрирован: 19 авг 2010, 15:43

Хакаси

Сообщение kylba » 04 окт 2014, 01:56

Интересные данные по уровню компетенции в национальной культуре профессор получил, изучив пять диалектных групп хакасов. На первом месте, как и 30 лет назад, стоят сагайцы, но ученый с удивлением обнаружил, что с ними практически сравнялись койбалы, которые несколько десятков лет назад находились на четвертом. На презентации было высказано такое мнение: для исследования, быть может, такое деление и важно, но для нации — нет, поскольку хакасы чувствуют себя единым народом. На что ученый заметил: одни и те же процессы у разных этносов проходят по-своему, например, алтайцы распались на субэтносы, а вот с коренными жителями Хакасии этого не произошло.

http://geography.su/news/item/f00/s01/n0000140/
Аватар пользователя
kylba
 
Сообщений: 177
Зарегистрирован: 09 апр 2011, 15:36


Вернуться в Україна завжди

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron