Козацький чуб

Козацький чуб

Сообщение Yaberezapriyom » 26 дек 2011, 07:25

Топоміфологічний образ козацький чуба

Дуже багато версій про походження козацького чуба. Такий чуб в стародруках зафіксований у князя Святослава. Крім того Святослава відносять до партії язичників, противників християн. Відомо що його мати княгиня Ольга прийняла Християнство, але Святослав розвалив побудовані церкви. Дуже цікаву методику розшифрування древньослов’янських міфів запропоновано в ряді останніх публікацій. Суть методу у знаходженні зв’язків між топографічними і топонімічними характеристиками місцевості.
Наприклад, назва Криму може походити від слова окремий, що географічно підтверджується топографічним виглядом півострова. Коса Ахіллів біг на Тендрівському півострові повторює п’яту зі встромленою стрілою [1].

Рис. 1 Тендрівська коса.
Топографічний образ місцевості біля міста Миколаєва знайдено на плитах Михайлівського собору в Києві. На плитах зображена умовна карта місцевості де Інгул впадає в Буг. Як бачимо топографічний образ нагадує обриси малюнка на древній плиті. Село над лисою головою називається Кір’яківка, що співзвучно назві Гераклівка. На малюнку зображено перший подвиг Геракла – боротьба з німейським левом [2]. Левова символіка нашої місцевості зафіксована в древніх грецьких літописах краєзнавцем Золотухіним А.І.
Характерно, що в зображення вписуються контури козацького чуба притокою з правої сторони Бугу. Це нагадує зовнішність князя Святослава Iгоревича, у якого за ліве вухо звисав чуб. Геракл у древніх слов’ян і українців міг бути військовим богом. Літописці відзначають характерну зовнішність древніх князів для інших слов’янських народів. Козьма Празький відзначає подвійний чуб на голеній голові у знатного чеха часів Болеслава Грізного.Рис. 2 Місцевість на річці Півд. Буг з притокою Інгул.
„Велика хроніка”, описує зовнішність останнього представника родової знаті на польський престол Котишко, його голова була голою з чубом. Аналогічна зачіска у князя Вацлава на мініатюрах Вольфенбюттельської рукопису. Аналогічні чуби історики знаходять на стародавніх мініатюрах балтів, прусів. З цього можна зробити висновок, що українці які не переймали нові моди зберегли багатотисячолітні традиції в козацькому середовищі.
Міф про Геракла відомий з IX віку до н.э. У зв’язку з допустимим топоміфологічним корінням сказань про Геракла виникає питання про історичне коріння цього сюжету яке ймовірно могло бути в якійсь частині скіфським.
Як видно з топоміфологічного малюнку чуб з голови Геракла спадає в річку і продовжується притокою. Можливо саме ця обставина є причиною назви чуба як оселедець. Таким чином можна висунути гіпотезу, що знамениті козацькі чуби це збережений зовнішній вигляд слов’ян дохристиянської доби. Такий чуб ймовірно мав релігійне значення. Таким чином Північн-очорноморське узбережжя могло мати локалізовані колонії з племен які правували на шляху з греків у варяги [3]. Але феномен збереження такої зачіски до ХVII віку саме в Україні достатньо логічний. По-перше це не далеко від топографічного джерела, по-друге в українців не було державності, за якої могла йти інтенсивна ротація еліти з політичним переписування історії і традицій як це було в Польщі чи Росії.
Вложения
gerkul.jpg
gerkul.jpg (16.85 KIB) Просмотров: 12044
Последний раз редактировалось Yaberezapriyom 21 апр 2012, 00:23, всего редактировалось 1 раз.
Yaberezapriyom
сетевой журналист
 
Сообщений: 302
Зарегистрирован: 30 окт 2010, 10:11

Re: Козацький чуб

Сообщение harmask » 26 дек 2011, 07:30

Чуб над лівим вухом.
harmask
 
Сообщений: 130
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 15:22

Re: Козацький чуб

Сообщение rezapriy » 27 дек 2011, 01:58

harmask писал(а):Чуб над лівим вухом.
Отож.

Шановний авторе. Варто згадати що така зачіска була описана ще Геродотом. Повторена Прокопієм в Анекдота по відношенню до Гуннів (те що Гунни не були ніякими азіатами то треба довести тільки Українцям, бо в усіх інших істориків то уже факт. Тому вони зараз воліють вже крилату фразу. Ми буцімто не знаємо звідки вони прийшли, але те що вони не прийшли з Монголії є очевидно. Немає на це ніякого підтвердження ні літературного, ні археологічного, ні етнічного ні взагалі ніякого. Гунни європи і Гсьнь-Ну є дві різні культури (Otto J Maenchen-Helfen)). Навіть спекулюють що Пріск також описував чубу У Гуннів (цитата в Thomsen або Heather ), але там мабуть друга зачіск "Кружечком". І не тільки на Мальті. Церква святої Розалії в Палермо була збудована Козаками. Але найбільш цікавим зображенням є зображення голів "У пеклі" з Страшного суду в Торчелло. Абсолютно монументальний історик-талант Ігор Шевченко з Гарварду, базуючись на пізнішшому датуванні своєї учениці Ірини Андрієску, віддав це зображення Святославу і Печенігам. Проте залишається без відповіді що у дворику робить там так званий "трон Атилли". Святослава в тих краях не було, а Атилла був напроти острова. В хроніці Монассія є голови але не з чубами. І чи дійсно мозаїка є така пізня, і що послужило її прототипом. Зрештою як писав сам Лев Диякон Скіфи Святослава ранішше називались Гуннами. Пізнішше тих Скіфів називали також "Торками" - сильними. То були ті "Торки які молилися богу Грому, сонця і Матері Землі." навіть Мамай перед Куликовим полем це викрикнув "молсь богам нашим Хорсу, Перуну і Ієраклію(Гераклу)" То той Мамай якого знову роблять Тюрком і Монголом Російські вчені (як ми бачимо по потомках Мамая: князях Острожських, Вишневецьких, і Глинських - писки у них ну такі уже монгольські). А Елену Глинську навіть відтворив по черепу знаменитий Герасимов - ну така уже До БОЛЮ НАША монгольська порода. Тому ті Торки і Печеніги у Християнина Нестора любові не викликали. Зрештою назва пізнішше була принесена Печенігами в Туреччину і там закріпилась до відомого нам Турки (рівно як назва Руси закріпилась за змішаними Фінно-Угрійськими-славянськими племенами з Татарською домішкою, які тепер зовуться Русскімі). Є МАССА таких цікавих кавалків. Але де нашим історикам, вони зайняті пишуть Історю Русскую і Варяжскую. Хоча ні топонімів ні гідронімів ні яких назв РУС там немає. Фантастика. У дусі Каролінгів. То коли зявляється біблія Улфілли з пятого століття - написана Глауберовими чорнилами рівно тисячоліття до їх відкриття. Чи Венгерською хронікою в який Арпад є правнуком Атилли який жив 400 років перед ним. Гидко. Боляче. Сумно.

Так така чуприна є чуприна воїна. В старій іудейській мові таких воїнів називали ГОЇМ (цитата є в Гаркаві - Corpus Lenigradicum). Ще така назва є відома під назвою ХЕЛХАЛ власне так названо одного з Гунських полководців.

А ерудит Ющенко казав - ми не Хохли. Він мабуть не читав Імператорскіє опісания Полтавской Губернии. С НЕЗАПАМЯТНИХ ВРЕМЕН их зовут Хохлами за причєску.

http://kampot.org.ua/ukraine/history_uk ... -chub.html
Аватар пользователя
rezapriy
 
Сообщений: 276
Зарегистрирован: 29 сен 2010, 21:12

Re: Козацький чуб

Сообщение rezapriy » 27 дек 2011, 02:02

Це свідчить про те, що слов'янські народи які не підтримували державність зберегли дуже старий уклад життя.

http://forum.meta.ua/topic/t/83177/asc/150.html
Аватар пользователя
rezapriy
 
Сообщений: 276
Зарегистрирован: 29 сен 2010, 21:12

Re: Козацький чуб

Сообщение ahil » 20 фев 2012, 17:16

Козаки те из древности восстанут, низко поклоняться тому кто их воскресил из небытия!
Ведь так.
Аватар пользователя
ahil
 
Сообщений: 754
Зарегистрирован: 11 дек 2011, 21:00

Re: Козацький чуб

Сообщение caban » 20 апр 2012, 00:56

Чуб у Геракла закручен за левое ухо точно как у Святослава.
Аватар пользователя
caban
 
Сообщений: 91
Зарегистрирован: 06 фев 2012, 20:32

Re: Козацький чуб

Сообщение kyla » 20 апр 2012, 01:32

Коротко. є так звані лаврські плити в Києві. Їх ідентифікував сам академік Толочко. І виявилось правильно.
Далі в статті висувається припущення, що ці плити це карти місцевості - територія сакралізована як володіння.
Вражає схожість плит з поймою ріки Південний Буг біля старої Ольвії.
Історичний інтервал такого культу від 9 віку до РХ, до 9 віку після РХ.
viewtopic.php?f=27&t=557
Зараз повинна вийти стаття в одному патріотичному виданні, якщо найду то поділюсь.

У Святослава чуб закручений за ліве вухо як на топоміфологічному образі.
До речі в старописах термін скіфи функціював майже до 10 віку.
http://forum.milua.org/viewtopic.php?f= ... 21#p173521

Чорношличник написав:
CAM написав:
А хто з наших форумчан , крім Будди носить чуба?
І взагаллі, що думаєте про традиційну зачіску в сучасних умовах? Пережиток, чи мода для маргіналів?
Ага, про вуса також не забувайте. Хто вуса має?
Як пасують?
8) Дівки люблять, сусіди не сміються?


ну я маю. але це набагато серйозніше, ніж якийсь "образ реконструкції". треба робити як наші прадіди робили,а не бути "козаком" "на фест". Це знущання з традиції
Як ви думаєте?
Чому така зачіска не збереглася?
Або по іншому, чому такі люди з зачіскою не збереглися? Як показує історичний аналіз таку зачіску носили в тій чи іншій мірі майже всі слов'янськы народи і навіть турки, і індуси.
Аватар пользователя
kyla
 
Сообщений: 625
Зарегистрирован: 06 фев 2012, 18:17


Вернуться в Україна завжди

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron